Foto: Katedrálou na Filipínach otriasli explózie, zahynulo 20 ľudí a zranení sú aj vojaci

27. januára 2019

JOLO 27. januára (WebNoviny.sk) – Počet mŕtvych v dôsledku dvoch explózií na filipínskom ostrove Jolo znížili na 20. Podľa polície chyba nastala pri počítaní obetí. Ďalších 81 ľudí je zranených. Medzi mŕtvymi je 15 civilistov a päť vojakov. Medzi zranenými zas 14 vojakov, dvaja policajti a 65 civilistov.

Svedkovia uviedli, že prvá explózia nastala vo vnútri rímsko-katolíckej katedrály v hlavnom meste Jolo v provincii Sulu, kde sa zišli veriaci na bohoslužbu. Približne o minútu neskôr sa neďaleko hlavného vchodu ozval druhý výbuch a zasiahol aj vojakov a policajtov vyslaných na miesto.

„Bezcitných páchateľov tohto zbabelého zločinu budeme prenasledovať až na koniec sveta. Postavíme týchto vrahov pred súd a pôjdu za mreže. Zákon s nimi nebude mať žiadne zľutovanie,“ uviedla kancelária prezidenta v Manile. K zodpovednosti za útok sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Viac k témam: explózia, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Katedrálou na Filipínach otriasli explózie, zahynulo 20 ľudí a zranení sú aj vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*