Foto: V Moskve boli ďalšie demonštrácie, protestovali komunisti a jednotlivo aj stúpenci opozície

17. augusta 2019

17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Okolo 4 000 ľudí sa v sobotu zúčastnilo na demonštrácii v Moskve, ktorú organizovali komunisti, pričom žiadali spravodlivé komunálne voľby.

Stúpenci opozície zas jednotlivo protestovali proti vylúčeniu niektorých opozičných a nezávislých kandidátov pri významných pamätníkoch. Akcie však boli oveľa menšie a menej vášnivé ako nedávne víkendové protesty.

Minulotýždňový povolený protest prilákal až 60-tisíc ľudí a bol tak najväčším za posledných niekoľko rokov. Povolené zhromaždenie organizovala v sobotu len komunistická strana.

Jednotlivci sa ale držali zákona, že demonštrácie jednej osoby si nevyžaduje osobitné povolenie. Polícia proti nim nezasiahla.

Fiačan žiadal poslancov, aby schválili potrebný počet kandidátov na ústavných sudcov

18.9.2019 (Webnoviny.sk) - Predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan apeloval na poslancov Národnej rady SR, aby zvolili potrebný počet kandidátov na sudcov Ústavného súdu S...

Viac k témam: Moskva, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Moskve boli ďalšie demonštrácie, protestovali komunisti a jednotlivo aj stúpenci opozície © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*