Foto: Záchranári zasahovali pri páde turistov v Tatrách, mužovi už pomôcť nedokázali

13. októbra 2019

13.10.2019 (Webnoviny.sk) – Horská záchranná služba v spolupráci s vrtuľníkom pomáhala v sobotu 12. októbra dvojici, ktorá spadla v Západných Tatrách.

„Žena padla približne 200 metrov z hrebeňa blízko Baníkovskej ihly. Po páde bola doudieraná, ale schopná privolať pomoc,“ informujú horská záchranná služba na sociálnej sieti Facebook. Žena záchranárom oznámila aj pád jej muža, ktorý bol nižšie a nemala s ním ani zvukový ani vizuálny kontakt.

„Horskí záchranári požiadali o súčinnosť posádku vrtuľníka, ktorá v ústí Žiarskej doliny zobrala záchranára na palubu a zároveň odišla skupina záchranárov na pomoc po zemi. Po prílete na miesto bol záchranár vysadený pri mužovi, ktorému už pomôcť nemohol,“ informujú záchranári.

Zranenú ženu, ktorá privolala pomoc, previezol vrtuľník do nemocnice v Poprade. „Telesné pozostatky muža boli evakuované Letkou ministerstva vnútra SR,“ uviedla horská záchranná služba.

Britská zbrojárska firma Babcock upravuje svoju výrobu, vyrobí 10-tisíc pľúcnych ventilátorov

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britská zbrojárska firma Babcock oznámila, že vyrobí 10-tisíc ventilátorov, aby pomohla riešiť koronavírusovú krí...

Viac k témam: turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Záchranári zasahovali pri páde turistov v Tatrách, mužovi už pomôcť nedokázali © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*