Francúzska vláda zamietla Snowdenovu žiadosť o azyl, vraj na to nie je vhodný čas

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzska vláda zamietla žiadosť o azyl zo strany bývalého spolupracovníka amerických tajných služieb Edwarda Snowdena. Francúzsky minister zahraničia Jean-Yves Le Drian uviedol, že na to nie je vhodný čas.

Snowden momentálne žije v Rusku, aby sa vyhol stíhaniu v Spojených štátoch, kde odhalil tajné programy sledovania internetovej a telefonickej komunikácie zo strany americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA). Francúzsko požiadal o azyl tento týždeň s tým, že „ochrana informátorov nie je nepriateľský čin„.

Le Drian vo štvrtok pre televíznu stanicu CNews povedal, že keď Snowden v roku 2013 prvý raz žiadal o francúzsky azyl, podľa vlády na to „nebol vhodný čas. Nevidím, že by sa niečo zmenilo,“ skonštatoval.

Snowden sa neúspešne uchádzal o azyl aj vo viacerých iných krajinách. V utorok vyšli v približne 20 štátoch vrátane Francúzska jeho memoáre.

Údajný sprostredkovateľ vraždy Kuciaka uzatvoril s prokurátorom dohodu o vine a treste

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - aktualizované 18. októbra 12:51Zoltán A., ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuc...

Viac k témam: žiadosť o azyl
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzska vláda zamietla Snowdenovu žiadosť o azyl, vraj na to nie je vhodný čas © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*