Gagarinov pohár nezíska nikto, Koronavírus „odpískal“ aj sezónu v KHL

25. marca 2020

25.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa v stredu definitívne rozhodlo predčasne ukončiť sezónu 2019/2020. Dôvodom je šíriaci sa koronavírus, pre ktorý bolo ešte donedávna pozastavené play-off tejto nadnárodnej súťaže.

Na rozdiel od najvyššej slovenskej súťaže neudelili majstrovskú trofej – Gagarinov pohár – žiadnemu tímu. Informoval o tom oficiálny web KHL.

Rozhodnutie konzultovali so všetkými

Vedenie KHL prijalo rozhodnutie po konzultácii so všetkými zainteresovanými stranami, pričom prioritou bolo zdravie a bezpečnosť hráčov, fanúšikov, zamestnancov klubov a všetkých, čo sa podieľajú na organizácii zápasov. Pôvodne Rusi pracovali aj s možnosťou, že by play-off dohrali v júni a júli.

V súčasnosti, keď Medzinárodný olympijský výbor (MOV) o rok odložil olympijské hry v Tokiu, by bol aj tento scenár nepravdepodobný. KHL na svojom oficiálnom webe tiež uvádza, že na rozhodnutie vplývalo aj to, že niekoľko klubov odmietlo pokračovať v play-off. Týkalo sa to fínskeho mužstva Jokerit Helsinki a kazašského účastníka Barys Nur-Sultan.

Horúca správa! Matovič spolu s krízovým štábom nariadili nosenie rúšok aj v exteriéri

Premiér Igor Matovič spolu s hlavným hygienikom Mikasom vystúpili na tlačovom brífingu po zasadnutí krízového štábu. ...

Ukončiť sezónu žiadala aj tímy

Okrem toho pred siedmimi dňami vedenie najlepšieho mužstva Východnej konferencie Ak Bars Kazaň adresovalo KHL žiadosť o predčasné ukončenie aktuálnej sezóny. To sa napokon aj udialo. Okrem toho by vznikli ťažkosti s návratom zahraničných hráčov na územie Ruska.

Viac o téme: Koronavírus

„Bohužiaľ, musíme sezónu ukončiť v predstihu. Toto rozhodnutie nebolo ľahké. Som si istý, že všetci fanúšikovia spolu s nami chceli vidieť pokračovanie súbojov o Gagarinov pohár. V tejto situácii je však oveľa dôležitejšie zdravie hráčov a ich blízkych, zamestnancov klubu a samozrejme fanúšikov. Veríme, že nikto nemá právo prevziať zodpovednosť za život a zdravie ľudí,“ povedal prezident KHL Alexej Morozov.

Viac k témam: Gagarinov pohár, KHL Kontinentálna hokejová liga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Gagarinov pohár nezíska nikto, Koronavírus „odpískal“ aj sezónu v KHL © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*