Heger, Mikulec aj Krajniak odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, zhodli sa aj na ďalších veciach

14. júna 2021

14.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Eduard Heger, minister vnútra SR Roman Mikulec (obaja OĽaNO) a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, ktoré bráni v priechode spravodlivosti.

O záveroch ich stretnutia informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Schôdza sa uskutočnila na základe Mikulcovej žiadosti.

Zodpovednosť za vyšetrovanie

Všetci traja zúčastnení sa zhodli na tom, že žiadne podozrenia z trestnej činnosti nesmú zostať bez povšimnutia a musia sa riadne vyšetriť. Výsadnú zodpovednosť za vyšetrovanie majú orgány činné v trestnom konaní, ktorým vláda rozviazala ruky,“ priblížilo tlačové oddelenie.

Polícia, prokuratúra i súdy sú podľa premiéra a ministrov tiež povinné dodržiavať zákony a postupovať len v rámci vymedzených kompetencií.

Povodňami zasiahnuté oblasti v nemeckých regiónoch opäť hrozia silné dažde

22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nemeckým regiónom, ktoré minulý týždeň zasiahli smrtiace ...

Vysvetlenie od Krajniaka

Mikulec 9. júna pred rokovaním vlády uviedol, že si na dnešnom stretnutí chce dať vysvetliť niektoré veci, ktoré Krajniak komunikuje mediálne.

Ten v nedeľu 6. júna v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že minister vnútra sa stráca v tom, čo sa mu deje v rezorte.

Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ zhodnotil vtedy šéf rezortu práce.

Unikátna situácia

Za odvolanie Mikulca z funkcie bude na parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína v utorok 15. júna o 9:00, hlasovať aj predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský, ktorý je bratom väzobne stíhaného exšéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Heger po dnešnom rokovaní vlády ozrejmil, že sa s Pčolinským osobne stretol a dobre sa porozprávali.

Pánovi Pčolinskému som povedal, že takéto hlasovanie je v rozpore s koaličnou zmluvou a nemalo by sa udiať. Na druhej strane mi však vysvetlil unikátnu situáciu, v ktorej sa nachádza, keďže jeho brat je vo väzbe a chce mu takýmto postojom vyjadriť solidaritu,“ dodal predseda vlády.

Viac k témam: informácie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger, Mikulec aj Krajniak odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, zhodli sa aj na ďalších veciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*