Horúca správa! Nezaočkovaní majú oddnes opäť väčšiu nevýhodu v opatreniach v konkrétnych častiach Slovenska, čo platí pre zaočkovaných?

6. septembra 2021

Rozdiel medzi opatreniami či situáciami, ktoré si môžu neočkovaní a očkovaní Slováci v bežnom živote dovoliť, sa oddnes na Slovensku opäť prehĺbil.

Od pondelka je podľa COVID automatu v stupni ostražitosti 23 okresov, teda oranžových. Všetky ostatné okresy budú v stupni monitoringu, čiže zelené.

V stupni ostražitosti – oranžová fáza – sú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Brezno, Bytča, Dolný Kubín, Gelnica, Ilava, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Kysucké Nové Mesto, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Poprad, Rožňava, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou a okres Žiar nad Hronom. Ostatné okresy sú v stupni monitoring, teda v zelenej fáze.

V zelených okresoch môžu kompletne zaočkovaní väčšinu aktivít vykonávať bez obmedzenia, s miernymi obmedzeniami musia rátať neočkovaní či netestovaní na ochorenie COVID-19. Nosenie rúšok zostáva povinné v interiéroch v zelených aj oranžových okresoch.

Ako čítať ekologickejšie?

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Veľa kníh v jednom – čítačka kníh.Čítať knihy je pre nás veľmi dôležité, pretože nám táto aktivita prináša množstvo benefitov. Okrem...

V oranžových okresoch platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitnes centrá či wellness, ale aj svadby a kary. Počet ľudí sa bude odvíjať od režimu, ktorý si vyberie organizátor.

Prevádzkovatelia a organizátori hromadných podujatí si po novom sami určia, ktorým osobám umožnia vstup. Na výber majú z troch režimov, a to plne zaočkovaní, OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19) a tzv. základ, teda všetci zákazníci bez rozdielu.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Nezaočkovaní majú oddnes opäť väčšiu nevýhodu v opatreniach v konkrétnych častiach Slovenska, čo platí pre zaočkovaných?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*