Humanitárneho pracovníka z Kanady uznali vinným zo sexuálneho zneužívania dvoch chlapcov

12. júna 2019

KÁTHMANDU 12. júna (WebNoviny.sk) – Súd v Nepále uznal kanadského humanitárneho pracovníka vinným zo zneužívania dvoch chlapcov, ktorých vlani našli u neho doma.

Zatkli ho v nepálskej vile

Predstaviteľ súdu v okrese Kavre Thákur Čandra Tritál v stredu informoval, že súd rozhodol o vine Petra Dalglisha tento týždeň. Jeho trest by mali oznámiť 8. júla. Hrozí mu až 13 rokov väzenia.

Kanaďana zatkli v apríli 2018 v jeho nepálskej horskej vile, kde vtedy boli aj dvaja chlapci vo veku 12 a 14 rokov. Úrady ho obvinili zo sexuálneho zneužívania detí. On obvinenia poprel.

Venoval sa pracujúcim deťom

Dalglish pomohol založiť charitu Street Kids International a desiatky rokov pracoval pre mnohé humanitárne agentúry vrátane programov Organizácie Spojených národov (OSN). Väčšinu času sa zameriaval na pracujúce deti a deti na ulici.

Foto: Jazda dvoch detí na štvorkolke sa skončila nehodou, chlapca ratovali leteckí záchranári

15.8.2019 (Webnoviny.sk) - S vážnymi zraneniami skončila jazda dvoch detí na štvorkolke v okolí Slatinských Lazov (okres Detva). Ako informovala banskobystrická krajská p...

Vyšetrovatelia Dalglisha sledovali niekoľko týždňov po tom, čo dostali informácie o tom, že údajne zneužíva deti. Podľa nich muž lákal deti z chudobných rodín na vzdelanie, prácu a výlety a následne ich sexuálne zneužil.

Viac k témam: OSN Organizácia spojených národov, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Humanitárneho pracovníka z Kanady uznali vinným zo sexuálneho zneužívania dvoch chlapcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*