Kežmarskí policajti budú jazdiť na novom elektromobile, mesto investovalo takmer 36-tisíc eur

28. October 2021

28.10.2021 (Webnoviny.sk) – Mestskí policajti v Kežmarku už môžu počas svojej práce využívať aj elektromobil, ktorý doplnil vozový park a nahradil staršie používané vozidlo. Elektromobil im kúpilo mesto, jeho obstarávacia cena bola 35 718 eur s DPH.

Ekonomický a ekologický prvok

Podľa náčelníka mestskej polície Štefana Šipulu, ktorý vo štvrtok vozidlo prevzal do užívania, ide o moderný prvok, no predovšetkým ekonomický a ekologický.

Ako ďalej povedal pre agentúru SITA, prevádzka elektromobilu je o 70 percent lacnejšia oproti vozidlám so spaľovacím motorom vzhľadom na ceny pohonných hmôt.

Slovensko nedovolí prekresľovanie hraníc štátov, Ukrajina s Ruskom sú podľa Korčoka v patovej situácii

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Rokovanie hláv štátov USA a Ruska potvrdzuje vážnosť situácie v súvislosti s dianím na východnej hranici Ukrajiny, ale aj vzhľadom na to, čo sa...

Nie je potrebné zohrievať motor

Šipula vyzdvihol nové vozidlo najmä pre jeho možný okamžitý rozbeh, čo je veľkou výhodou najmä v prípade potreby rýchleho zásahu.

„Nemusíme tu, ako je tomu pri spaľovacích motoroch, zohrievať motor,“ vysvetlil. Ďalšou z výhod je podľa jeho slov aj jeho dojazd. „Na jedno nabitie je to 380 kilometrov. Počas výkonu služby najazdíme asi 70 kilometrov, teda po nabití môžeme s vozidlom jazdiť asi päť dní a využívať ho 24 hodín, čo nám maximálne vyhovuje,“ dodal. Dve nabíjacie stanice sa pritom nachádzajú hneď oproti budove mestskej polície.

Kežmarská mestská polícia má k dispozícii ešte dve autá so spaľovacím motorom. Ak sa však elektromobil osvedčí, podľa Šipulu budú zvažovať kúpu ďalšieho.

Viac k témam: Elektromobil, Mestská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kežmarskí policajti budú jazdiť na novom elektromobile, mesto investovalo takmer 36-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*