Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne

17. júna 2019

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Pripravovaná politická strana Andreja Kisku Za ľudí sa bude zameriavať predovšetkým na témy, ktoré ako prezident akcentoval posledných päť rokov, napríklad spravodlivosť alebo ochrana slabších.

Pre agentúru SITA to povedal politológ Grigorij Mesežnikov s tým, že strana sa profiluje ako stredo-pravá a mierne konzervatívna, čo dokazujú aj ľudia, s ktorými sa doteraz dohodol na spolupráci. „Ide o projekt, ktorý má šancu zasiahnuť do aktuálnych pomerov na politickej scéne,“ uviedol s tým, že strana má potenciál rásť a oslovovať napríklad aj nerozhodnutých voličov.

Pri strane Za ľudí je podľa Mesežnikova najpodstatnejšie, že ide o stranu bývalého prezidenta. „Či je tam jeden poslanec navyše alebo nie, to nerozhoduje,“ povedal v súvislosti s tým, že po boku Kisku sa zatiaľ s výnimkou Jany Žitňanskej neprezentovali postavy známe z parlamentnej politiky. „Keby to bolo naopak, bolo by mu vyčítané, že prečo staré tváre,“ dodal Mesežnikov.

Viac k témam: Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne © SITA Všetky práva vyhradené.

Aplikácia eKaranténa zaregistrovala rekordný záujem za deň, funguje na dvanástich priechodoch

31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Na Slovensku sa v sobotu zaevidovalo 1 268 používateľov do aplikácie eKaranténa, ktorí využili možnosť ísť do domácej karantény. Išlo o rekordn...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*