Končiaca primátorka Milecová vetovala nezákonné navýšenie svojho platu. Pridať jej mali o 2 044 eur viac

23. novembra 2022

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Končiacej primátorke Tisovca Irene Milecovej mestskí poslanci na mimoriadnom rokovaní 9. novembra odsúhlasili jednorazové navýšenie platu o 70 percent. Ako na webovej stránke mesta informuje prednostka mestského úradu Eva Kučeráková, primátorka poďakovala za prejav úcty a dôvery, ale preto, že uznesenie by bolo prijaté v rozpore so zákonom, uviedla, že uznesenie bude vetovať a nepodpíše ho v zákonnej lehote. Ako uvádza prednostka, malo ísť o navýšenie pôvodného platu 3 211 eur o 2 044 eur za november, keďže primátorka vo funkcii končí 28. novembra. Podľa zákona môže byť navýšenie najviac o 60 percent.

Prednostka zároveň dodáva, že odporučila zrušenie uznesenia prijatého na minulom zastupiteľstve priamo poslancami na novom zastupiteľstve s odôvodnením, že bolo chybné. „Primátorka sa vzdala po ukončení zastupiteľstva navýšenia platu za mesiac november a odporučila poslancom, nech uvedené uznesenie opätovne neschvaľujú a toto uznesenie ani neodročujú na prerokovanie na ďalšie rokovanie zastupiteľstva,“ uzavrela Kučeráková.

Doterajšia primátorka Milecová už v komunálnych voľbách na konci októbra nekandidovala, ale mala záujem ešte o poslaneckú stoličku v mestskom zastupiteľstve, kde ju však Tisovčania nezvolili. Za nového primátora bol zvolený náčelník mestskej polície 47-ročný Ján Vengrín, ktorý kandidoval za hnutie Sme rodina. Získal 45 percent hlasov, pričom proti nemu stáli traja nezávislí kandidáti.

Viac k témam: Bývalý primátor, Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, Porušenie zákona, Poslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Končiaca primátorka Milecová vetovala nezákonné navýšenie svojho platu. Pridať jej mali o 2 044 eur viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*