Koniec respirátorov? Vláda rozhodla o zmene povinností ich nosenia, kedy ich úplne odložíme?

23. februára 2022

Vláda schválila na svojom stredajšom rokovaní aktualizáciu opatrení s účinnosťou od 26. februára, pričom prvá fáza má platiť do 25. marca.

V prvej fáze uvoľnenia opatrení sa zrušia takzvané režimy OTP, OP, OP+ s kapacitným obmedzeniami. Najbližší mesiac sa však respirátorov nezbavíme. Práve naopak.

V prípade škôl sa domáca karanténe neaplikuje pri kontakte s pozitívnym spolužiakom v triede. Namiesto karantény bude povinné nosenie respirátora/rúška po dobu desiatich dní od posledného kontaktu s pozitívnou osobou v triede pri zachovaní prezenčnej výučby a izolácii pozitívnej osoby (izolácia ostáva zachovaná).  Ruší sa však povinnosť nosenia rúšok v triedach, naďalej bude platiť nosenie v spoločných priestoroch.

Reštaurácie budú od soboty otvorené pre všetkých, povolené bude len sedenie a obsluha pri stoloch vrátane terás. Mimo stolov bude povinný respirátor.


Druhá fáza uvoľňovania sa začne od 26. marca, keď sa zrušia kapacitné obmedzenia a upraví sa povinnosť nosenia respirátora či rúška.

Daj vedieť svojím priateľom

9 komentárov na “Koniec respirátorov? Vláda rozhodla o zmene povinností ich nosenia, kedy ich úplne odložíme?

 • Ivan píše:

  Pandémia skončila vyprovokovanou vojnou na Ukrajine. Dnes už nebola ani zmienka o kovide.

 • Jana píše:

  Ruska aj respiratory sú veľký biznis. Škodia ľudom. Nechránia ich. My v práci musíme mať respirátor bohužiaľ zakazujú nám dýchať.

 • Milan píše:

  Rúško treba stále,Číňania nosia celý rok a sú zdraví,ale smeroovcám to nevysvetlíš

 • Anna Turcanova píše:

  Ruška a respirator dole a čím skôr tým lepšie..

 • EUGEN píše:

  Som za to aby sa okamžite zrušili ruška všade. Neplnia žiadny význam,akurát ničia luďom zdrzvie,dýchzcie cesty. Ĺudia doplacaju na nechopnost a nevedomost kompetentnych,ktiry to robia z politických dovodov.

 • Jaroslav píše:

  Rezpirator nie zdravotná pomôcka to bolo vždy atak to je len je všetko o peniazoch a to čo človek vydychujeje nebezpečné a obmedzuje dýchanie a potom sú problémyjludia žili bez tohto a nikto to neriešil na tom našom Slovenku sa riešia nevravím že zbytočné veci ale viac zavádzajú a sú nerozdodny a neznášajú následky svojich rozhodnutí ale peniaze berú z našich daní

 • Iveta píše:

  Sme chorí od rusok nič viac

 • Daniela píše:

  Slováci už sa konečne zobuďte a pochopte, že nosenie respiratorov vás nechráni od nákazy, práve naopak, potláča to vašu imunitu a škodí vám to ešte viac, pretože respirator nemozete mat na tvári dlhšie ako 1h, potom by ste si ho mali vymeniť za nový. Je trápne vidieť stále v respiratoroch našich moderátorov v televíziách, pritom českí moderátori ich už nenosia, asi neboli tak dobre za to zaplatení, ako tí naši. Už je to trápne. Ludia nedajte sa stále zavádzať a klamat.

 • Majina píše:

  Idioti dole ruska len tyrate ludi so zdravim dychat vzduch treba ne respirator ruska uz netreba nosit ani netrebalo kolko su chory s toho nemaju imunitu vam ho zalepit na papulu vasu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*