Kotleba si v relácii RTVS odmietol nasadiť rúško, Šeliga zvažuje podanie trestného oznámenia

27. septembra 2020

27.9.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba si v diskusnej relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) ani po výzve moderátora nenasadil rúško. Rúška totiž podľa jeho slov oslabujú imunitu.

Viac o téme: Koronavírus

Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý bol do relácie pozvaný tiež považuje správanie Kotlebu za arogantné a sebecké. „Poslanci majú ísť príkladom. Všetci nosíme rúška v diskusných reláciách, nielen preto, aby sme chránili ľudí okolo nás, ale aj preto, aby sme išli príkladom,“ ozrejmil.

Ako napísal Šeliga vo svojom profile na sociálnej sieti, zvažuje aj podanie trestného oznámenia pre podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy.

„Nerozumiem RTVS, že nepožiadala Mariana Kotlebu, aby opustil nahrávacie štúdio, keďže vedome porušuje nariadenie hlavného hygienika a Úradu verejného zdravia SR a svojím konaním ohrozuje zdravie celého štábu. Azda netreba pripomínať, že práve poslanec za ĽSNS bol pozitívne testovaný na COVID-19,“ uviedol Šeliga.

Až tretina Slovenských učiteľov hlási, že očkovanie je spojené s čipovaním

Až 62 percent učiteľov si myslí, že vláda nezvláda súčasnú situáciu s pandémiou nového koronavírusu. Polovica oslovených učiteľov druhého stupňa základných škôl sa vyjadrila, ...

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, ochranné rúško
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotleba si v relácii RTVS odmietol nasadiť rúško, Šeliga zvažuje podanie trestného oznámenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*