Kritik Trumpa oznámil kandidatúru, Sanford sa uchádza o nomináciu republikánov na prezidenta

9. septembra 2019

9.9.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý guvernér Južnej Karolíny Mark Sanford sa stal najnovším republikánskym vyzývateľom amerického prezidenta Donalda Trumpa v straníckych primárnych voľbách.

Dlhoročný kritik súčasného prezidenta

Päťdesiatdeväťročný Sanford, dlhoročný kritik súčasného prezidenta, oznámil kandidatúru v nedeľu.

Stal sa tak tretím republikánom, ktorý v straníckych voľbách zabojuje proti Trumpovi s cieľom získať nomináciu strany na post amerického prezidenta v budúcoročných voľbách.

Trump je naďalej veľmi populárny

Považuje sa však za takmer nemožné, aby niekto z republikánov proti Trumpovi uspel. V modernej ére sa ešte nestalo, aby úradujúci prezident nezískal nomináciu vlastnej strany opätovne sa pokúsiť o mandát a Trump je medzi republikánmi naďalej veľmi populárny. Strana si svojho kandidáta na prezidenta vyberie koncom augusta 2020.

Kráľovná Alžbeta II. sa mimoriadne prihovorila k národu (video)

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. sa v nedeľu večer v súvislosti s koronavírusom prihovorila národu, kt...

Pred Sanfordom oznámili svoje kandidatúry bývalý massachusettský guvernér Bill Weld a konzervatívny rozhlasový moderátor a bývalý zákonodarca Joe Walsh.

Viac k témam: americký prezident, prezidentský kandidát
Zdroj: Webnoviny.sk – Kritik Trumpa oznámil kandidatúru, Sanford sa uchádza o nomináciu republikánov na prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*