Líderka Hongkongu Lamová sa ospravedlnila za kontroverzný návrh zákona, ale rezignovať nemieni

18. júna 2019

HONGKONG 18. júna (WebNoviny.sk) – Líderka Hongkongu Carrie Lamová sa ospravedlnila za sporný návrh zákona, ktorý vyvolal nedávne obrovské masové protesty.

Zároveň označila za nepravdepodobné, že by sa ním znovu zaoberali. Oficiálne ho ale nestiahla. Ako povedala, nebude pokračovať s presadzovaním legislatívy, kým adekvátne nevyriešia obavy ľudí sprevádzajúce jej zavedenie.

Nemá v úmysle odstúpiť

Na utorkovej tlačovej konferencii Lamová tiež naznačila, že nemá v úmysle odstúpiť a svoj mandát šéfky miestnej administratívy mieni dokončiť.

Lamová už v sobotu čiastočne ustúpila tlaku ulice a oznámila, že dočasne upúšťa od snahy zaviesť kontroverzný zákon, ktorý by umožnil vydávať osoby podozrivé z trestnej činnosti do Číny. Demonštranti však žiadajú, aby Lamová prijatie zákona nielen odložila, ale úplne od neho upustila.

Príbuzní a priatelia obetí si pripomenuli piate výročie zostrelenia Boeingu 777 nad Ukrajinou

17.7.2019 (Webnoviny.sk) - Päť rokov po zostrelení letu MH17 malajzijských aerolínií nad východnou Ukrajinou sa v stredu pri pamätníku v Holandsku zišli príbuzní a priate...

Prešiel pod správu Číny

Hongkong prešiel na základe medzinárodných dohôd v roku 1997 spod britskej správy pod správu Číny. Do roku 2047 má podľa týchto zmlúv fungovať na princípe „jedna krajina, dva systémy„.

Čína však podľa hongkonského prodemokratického politického tábora túto dohodu porušuje a snaží sa už teraz vnútiť Hongkongu svoje predstavy o jeho fungovaní.

Viac k témam: Čína, návrh zákona, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Líderka Hongkongu Lamová sa ospravedlnila za kontroverzný návrh zákona, ale rezignovať nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*