Medzinárodný olympijský výbor chce vytvoriť olympijské hry v e-športoch, potvrdil Bach

15. októbra 2023

15.10.2023 (SITA.sk) – Medzinárodný olympijský výbor (MOV) sa zaoberá myšlienkou na vytvorenie olympijských hier v e-športoch. Počas zasadnutia MOV v indickom Bombaji to za prítomnosti tamojšieho premiéra Naréndru Módího povedal prezident organizácie Thomas Bach.

E-športy hrajú miliardy ľudí

Prezident MOV poznamenal, že hry a e-športy hrajú tri miliardy ľudí po celom svete. Odhaduje sa, že viac ako 500 miliónov z nich sa zaujíma konkrétne o e-športy, ktoré zahŕňajú virtuálne športy a športové simulácie.

„Čo je pre nás ešte dôležitejšie, väčšina z nich má menej ako 34 rokov. Požiadal som našu novú komisiu MOV pre e-športy, aby preskúmala možnosť vytvorenia olympijských hier v e-športoch,“ vyhlásil Bach.

MOV podľa Bacha bude v súvislosti s e-športmi naďalej zdôrazňovať svoje hodnoty a v žiadnom prípade neprekročí červenú čiaru.

Olympijská virtuálna séria

„Jeden z popredných tvorcov hier už dokonca prispôsobil svoju populárnu hru tak, aby plne vyhovovala našim olympijským hodnotám… Aby hráči strieľali na terče, nie na ľudí,“ zdôraznil Bach.

Prvým zapojením MOV do komunity e-športov bolo zorganizovanie Fóra e-športov v roku 2018 v Lausanne, po ktorom nasledovalo zriadenie styčnej skupiny pre e-športy, ktorá mala vytvoriť platformu na spoluprácu so všetkými zainteresovanými stranami v e-športoch. V roku 2021 MOV vytvoril olympijskú virtuálnu sériu. Bol to prvý pilotný projekt MOV v e-športoch.

„Na základe poznatkov z tejto olympijskej virtuálnej série sme začiatkom tohto roka spustili olympijský týždeň e-športov v Singapure. Tam sme videli dôkaz, že náš holistický prístup funguje. Úspešne sme spojili olympijské a e-športové komunity,“ skonštatoval Bach.

Viac k témam: E-športy, Indický premiér, Olympijské hry
Zdroj: SITA.sk – Medzinárodný olympijský výbor chce vytvoriť olympijské hry v e-športoch, potvrdil Bach © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*