Na Matovičovi je podľa politológa badať nervozitu, odchod poslancov z OĽaNO je ranou

18. júna 2019

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Odchody poslancov Národnej rady SR z hnutia OĽaNO sú problémom pre reputáciu Igora Matoviča ako partnera do budúcej možnej koalície.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol politológ Juraj Marušiak, ide totiž už o druhé volebné obdobie, keď nedokázal udržať pohromade svojich poslancov.

Podľa politológa preto ide v súvislosti s aktuálnym odchodom pätice poslancov „o dosť veľkú ranu“ pre Matoviča. U šéfa OĽaNO podľa neho badať nervozitu, v súvislosti s čím spája aj jeho snahu budovať v hnutí kresťanskú platformu. „Svedčí to, že to nie je celkom poriadku,“ povedal.

Pokiaľ ide o päticu poslancov, ktorí oznámili odchod z OĽaNO, podľa politológa môžu prejsť do strany bývalého prezidenta Andreja Kisku, ale aj do iných strán. „Okrem Veroniky Remišovej nešlo o najaktívnejšich poslancov,“ dodal.

Prezidentka Čaputová doteraz udelila milosť piatim ľuďom, dostala vyše tisíctristo žiadostí

30.5.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentku Zuzanu Čaputovú doteraz požiadalo o milosť 1 379 ľudí. Vyplýva to z verejne dostupných úd...

Viac k témam: Kiskova politická strana, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Matovičovi je podľa politológa badať nervozitu, odchod poslancov z OĽaNO je ranou © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*