Nová lyžiarska hviezda na Slovensku – Chantal Smoleňáková

21. februára 2022

21.2.2022 (Webnoviny.sk) – Na slovenskej lyžiarskej scéne je nová hviezda, Chantal Smoleňáková. V januári vyhrala len 8 ročná Chantal Majstrovstvá Slovenskej republiky na Janovkách v Zuberci v obrovskom slalome mini, ktoré zorganizoval Zväz slovenského lyžovania. V tom istom mesiaci vyhrala najväčšiu lyžiarsku súťaž Pohár Reksia pre deti v Poľsku, ktorá je zaradená do lyžiarskych podujatí FIS. Opýtali sme sa v rozhovore tejto mladej talentovanej lyžiarky pár otázok.

Kedy si sa začala venovať lyžovaniu?

Lyžujem od malička, už od 3 rokov.

Ako často trénuješ?

Snažím sa trénovať čo najčastejšie, väčšinou každý deň.

Dá sa skĺbiť súťažný šport so školou?

Dá sa to, aj keď je to niekedy náročné, ale vždy to stíham. Tréningy mám buď ráno alebo poobede. Keď mám tréning ráno pred školou, vstávam o 5:30, rozcvičím sa, lyžujem a potom idem do školy.

Čo ťa najviac baví na lyžovaní?

Keď vyhrám preteky. 🙂

Čo je podľa teba na lyžovaní najťažšie?

Technika a udržanie línie na ťažkých tratiach.

Skúsila si niekedy skoky na lyžiach?

Áno, veľmi ma bavia aj skoky na lyžiach vo voľnom čase. Napríklad po pretekoch si často idem prejsť freestyle trasu pre snowboardistov a tam si aj zaskáčem, je to pre mňa zábava.

Ako vyzerá trénovanie v lete, keď nemáme sneh?

Ideme do Rakúska na ľadovec alebo robím letné športy, ako napríklad bicykel alebo kolieskové korčule. Tak isto, chodím v lete veľmi rada do skate parku.

Sleduješ olympiádu a lyžiarske preteky?

Áno, pozeráme všetky súťaže doma celá rodina.

Kto je tvoj obľúbený lyžiar alebo lyžiarka a kto je tvoj vzor?

Mám veľmi rada Veroniku Zuzulovú a Petru Vlhovú, každý jej pretek vždy pozerám a fandím jej. Môj lyžiarsky vzor je ale Talianka Lara Colturi a Alice Robinson z Nového Zélandu.

Aký je tvoj lyžiarsky cieľ, ktorý by si chcela dosiahnuť?

Byť najlepšia svetová lyžiarka. 🙂

Máš rada aj iné športy? Ak áno, aké?

Skoky na lyžiach, kolieskové korčule, skateboard, gymnastika a vodné športy.

Skúšala si aj iné zimné športy?

Áno, korčuľovanie a beh na lyžiach.

Aký je tvoj obľúbený lyžiarsky rezort / obľúbená zjazdovka?

Siglany zjazdovka vo Wisle v Poľsku a Suché v Poľsku, vyhrala som tam už viac pretekov. Na Slovensku rada chodím do Lučivnej.

Máš nejakú vysnívanú zjazdovku, kde by si si chcela zalyžovať?