Nový zákon o hazardných hrách víta aj Clarify, prinesie efektívnejšie nástroje na ochranu hráčov

29. januára 2019

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Občianske združenie Aliancia za čistú hru – Clarify víta definitívne schválenie nového zákona o hazardných hrách v Národnej rade SR, pretože prináša nové, efektívnejšie aj systémové regulačné nástroje na lepšiu kontrolu aj ochranu hráčov. Ako sa ďalej uvádza v stanovisku združenia, každý zákon sa dá zlepšovať, ale len tými, ktorí problematike rozumejú a chcú zmenu k lepšiemu.

„Ministerstvo financií SR by malo rozlišovať, kto v skutočnosti podáva pomocnú ruku a odbornú radu na zlepšovanie legislatívy a kto by ruku zákona aj s opatreniami najradšej odsekol a vyhlásil stredovekú prohibíciu, pretože sa stavia nad zákon, ústavu aj medzinárodné štandardy. Bigotný fanatizmus a politický populizmus sú najhoršími ´priateľmi´ ochrany hráčov, ktorí sú rukojemníkmi hurá-aktivistov a sú pritom mentálne aj technologicky o sto rokov pred nimi,“ zdôraznil riaditeľ Aliancie za čistú hru – Clarify Rafael Rafaj.

Podľa občianskeho združenia hovoriť o niečom bez znalostí a o niekom bez neho začína pripomínať samozvanú autokraciu či dokonca diktatúru angažovaných. Aliancia preto očakáva, že najhlučnejší poslanci konečne prídu v budúcnosti na niektoré odborné podujatie k téme regulácie hazardu.

„Veríme, že nájdu odvahu sa konfrontovať s odbornosťou aj realitou 21. storočia, kde nám vyrástli už nové problémy aj generácie ohrozené modernými digitálnymi závislosťami,“ dodal Rafaj.

Viac k témam: Aliancia za čistú hru – Clarify, hazard, hazardné hry, Úrad pre reguláciu hazardných hier
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový zákon o hazardných hrách víta aj Clarify, prinesie efektívnejšie nástroje na ochranu hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*