Obranca Martin Marinčin putoval z NHL späť do farmárskeho tímu Toronta

16. December 2019

16.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský obranca Martin Marinčin opäť opúšťa zámorskú hokejovú NHL. Dvadsaťsedemročného košického rodáka preradil klub Toronto Maple Leafs do farmáskeho tímu Toronto Marlies zo súťaže AHL. Informuje o tom portál sportsnet.ca.

Účastník majstrovstiev sveta v rokoch 2014, 2016 a 2019 od 29. novembra putuje k Marlies už tretíkrát, pričom za ten čas absolvoval v AHL tri stretnutia so ziskom jednej asistencie.

V NHL v tomto ročníku Marinčin absolvoval iba sedem súbojov bez bodového zisku, zatiaľ naposledy v profilige nastúpil 2. novembra proti Philadelphii. Stále tak platí, že od odchodu kouča Mika Babcocka závere novembra za Maple Leafs ešte nenastúpil.

Martin Marinčin doteraz absolvoval v NHL 208 stretnutí, dosiahol v nich štyri góly a 26 asistencií. Okrem Toronta pôsobil aj v Edmontone Oilers.

Zomrel významný sochár Stanislav Mikuš, vo veku 68 rokov podľahol ťažkej chorobe

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - Zomrel významný akademický sochár Stanislav Mikuš, ktorý má rozsiahly súbor sochárskych diel v architektúre, v oblasti pomníkovej a pamätníkove...

Viac k témam: AHL, NHL, Toronto Marlies
Zdroj: Webnoviny.sk – Obranca Martin Marinčin putoval z NHL späť do farmárskeho tímu Toronta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*