Odstránili sochu poľského kňaza, ktorý je podozrivý zo sexuálneho zneužívania detí

12. júna 2019

VARŠAVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Sochu kňaza podozrivého zo sexuálneho zneužívania detí odstránili z jedného z najvýznamnejších pútnických miest v poľskom meste Licheň.

Priznali stovky prípadov sexuálneho zneužívania

Stalo sa tak krátko pred stretnutím poľských biskupov s vatikánskym vyšetrovateľom sexuálnych trestných činov arcibiskupom Charlesom Sciclunom.

Poľskí biskupi nedávno priznali stovky prípadov sexuálneho zneužívania detí zo strany kňazov v Poľsku. Tamojšiu katolícku cirkev kritizujú za krytie týchto prípadov.

Kňaza zo sochy odstránia

Minulý mesiac zverejnený dokumentárny film odhalil svedectvá mužov a žien, ktorých ako deti zneužívali a znásilňovali kňazi.

Vyberte sa spoznávať krásy Česka

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Tohtoročná dovolenka sa bude od iných trochu odlišovať. Napriek otvoreným hraniciam budú mnohí Slováci tráviť dovolenku doma alebo u naj...

Jedným zo spomenutých kňazov bol aj duchovný Eugeniusz Makulski, ktorého socha v Lichni zobrazuje, ako kľačí pred dnes už zosnulým svätým pápežom Jánom Pavlom II.

Miestni cirkevní predstavitelia v utorok informovali, že sochu upravia tak, že z nej odstránia Makulského.

Viac k témam: kňaz, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Odstránili sochu poľského kňaza, ktorý je podozrivý zo sexuálneho zneužívania detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*