Pápež František navštívi Thajsko a Japonsko, zrejme zdôrazní výzvu na úplné jadrové odzbrojenie

13. septembra 2019

13.9.2019 (Webnoviny.sk) – Pápež František navštívi v novembri Thajsko a Japonsko. Od jeho návštevy sa očakáva zdôraznenie jeho výziev na úplné jadrové odzbrojenie a ocenenie malých katolíckych komunít v každej krajine. Vatikán potvrdil, že zahraničná cesta sa bude konať od 19. do 26. novembra.

Prvou zástavkou Svätého otca bude od 20. do 23. novembra Thajsko, následne odletí do Japonska, kde sa podľa hovorcu tamojšej vlády stretne s cisárom.

Pápež František pôjde do Ázie už po štvrtýkrát. Doteraz z ázijských krajín navštívil Južnú Kóreu, Srí Lanku, Filipíny, Mjanmarsko a Bangladéš.

Predtým bol v roku 1981 na návšteve Japonska predchádzajúci svätý pápež Ján Pavol II., ktorý bol tiež nateraz posledným pápežom, ktorý v roku 1984 navštívil Thajsko.

Horúca správa: Na Slovenských základných školách sa ruší známkovanie, nikto neprepadne!

Na základných školách sa pri priebežnom hodnotení počas prerušenia vyučovania zastavuje známkovanie, a to od dnešného dňa. ...

Viac k témam: Japonsko, katolícka cirkev, Thajsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František navštívi Thajsko a Japonsko, zrejme zdôrazní výzvu na úplné jadrové odzbrojenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*