Pekná fasáda zakrýva zlú, tvrdí Za slušné Slovensko o vláde a nazvala ju potemkinovskou dedinou

20. septembra 2019

20.9.2019 (Webnoviny.sk) – Vláda Petra Pellegriniho je potemkinovskou dedinou‚ pekná fasáda zakrýva zlú, nedôveryhodnú a nefunkčnú vládu, ktorá nevedela odvolať Moniku Jankovskú, ani vyzvať na odchod Dušana Kováčika či iných. Konštatuje to iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá v piatok organizuje ďalšie zhromaždenia.

Iniciatíva konštatuje, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola vyústením systému, ktorý tu mocní, opojení mocou a peniazmi vytvárali celých 12 rokov.

„Ďalšie a nové informácie nasvedčujú tomu, že na Slovensku nevládla vláda práva, ale pár politikov ťahajúcich za nitky kontroverzných podnikateľov alebo štátnych funkcionárov. Vláda Kočnerov, Bödörov a ďalších. Taktiež vidíme, že vyšetrovanie je v takom pokročilom procese nie vďaka, ale napriek vláde Petra Pellegriniho,“ uvádza iniciatíva v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytli Karolína Farská a Eva Lavríková z tejto iniciatívy.

Zhromaždenia budú v piatok v 12 slovenských a piatich zahraničných mestách. Požiadavky iniciatívy zostávajú rovnaké. „Od vzniku iniciatívy Za slušné Slovensko máme dve hlavné požiadavky, vyšetrenie vraždy Jána a Martiny a káuz s týmto súvisiacich, ako aj novú, dôveryhodnú vládu. Počas celého leta sme s napätím sledovali svedomitú prácu policajtov, vyšetrovateľov a prokurátorov na tomto prípade. Majú našu plnú podporu rovnako ako novinári, ktorí o vyšetrovaní informujú,“ podotkli.

V Prahe si uctili zavraždených kritikov Putina, mesto má Námestie Borisa Nemcova a Promenádu Anny Politkovskej

27.2.2020 (Webnoviny.sk) - Pražský pirátsky primátor Zdeněk Hřib vo štvrtok slávnostne osadil dve nové miestopisné tabule venované významným kritikom režimu ruského prezi...

Viac k témam: pochod „Za slušné Slovensko“, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Pekná fasáda zakrýva zlú, tvrdí Za slušné Slovensko o vláde a nazvala ju potemkinovskou dedinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*