Pellegrini nebude odkazovať Sakovej, či má alebo nemá niekoho odvolať a vyjadril sa aj ku Glváčovi

30. januára 2019

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – O údajnom lustrovaní informácií o novinárovi Jánovi Kuciakovi na príkaz bývalého policajného šéfa Tibora Gašpara vie premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) iba z médií. Uviedol to v stredu na tlačovom brífingu s tým, že je potrebné počkať na vyšetrovanie v tomto prípade.

Gašpar pôsobí ako Sakovej poradca

Pellegrini tiež uviedol, že o tomto konkrétnom prípade nehovoril s ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD) na utorkovom stretnutí. Zároveň Sakovej nechcel odkazovať, koho má alebo nemá odvolať. Tibor Gašpar v súčasnosti pôsobí ako Sakovej poradca.

„Máme informácie z jednej strany, pričom to druhá strana popiera. Na to tu máme orgány činné v trestnom konaní, ktoré musia situáciu preveriť. Ak budú dôkazy o nezákonnej činnosti, zaujmem jasné stanovisko, ale tie dnes k dispozícii nemám,“ povedal Pellegrini.

Glváčova komunikácia s Alenou Zs.

Predseda vlády SR odpovedal aj na novinárske otázky o komunikácii jeho straníckeho kolegu Martina Glváča (Smer-SD) s Alenou Zs., ktorá je v súčasnosti obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a tiež bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Podľa premiéra Glváčova komunikácia nemala žiadnu súvislosť s trestnou činnosťou. „Odsudzovať a popravovať v tejto situácii by sa mi zdalo nefér. Zatiaľ sa javí, že komunikácia nemala žiaden súvis s trestnou činnosťou,“ uzavrel Pellegrini.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR, premiér Slovenskej republiky, Smer-SD, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini nebude odkazovať Sakovej, či má alebo nemá niekoho odvolať a vyjadril sa aj ku Glváčovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*