Pellegrini považuje za dôležité, aby bol ústavný súd čo najskôr v plnom počte a víta rozhodnutie Smeru

18. septembra 2019

18.9.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini považuje za dôležité, aby bol Ústavný súd SR čo najskôr v plnom počte. Povedal to médiám po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Čani.

„Čím skôr zvolíme zvyšných kandidátov na sudcov ústavného súdu, tým lepšie. Je dôležité, aby bol ústavný súd čo najskôr v plnom počte, pretože podania tam prichádzajú každý deň. V každej demokratickej krajine je dôležité, aby orgán, ktorý má bdieť nad spravodlivosťou a dodržiavaním ústavy, fungoval v plnom počte. Pevne preto verím, že poslanci Národnej rady SR nájdu spôsob, ako zvoliť zvyšných kandidátov. V tejto súvislosti vítam rozhodnutie strany Smer-SD, ktorá síce stojí za tajnou voľbou, ale rešpektuje, že ak bola parlamentom odsúhlasená verejná voľba, tak sa naši poslanci zúčastnia aj na verejnej voľbe a skončí sa tento nekonečný príbeh,“ priblížil Pellegrini.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini považuje za dôležité, aby bol ústavný súd čo najskôr v plnom počte a víta rozhodnutie Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Djokovič sa pri podaní inšpiroval Ivaniševičom a suverénne postúpil do osemfinále Australian Open (video)

24.1.2020 (Webnoviny.sk) - Srbský tenista Novak Djokovič potreboval iba 85 minút na to, aby si zabezpečil postup do osemfinále dv...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*