Pellegrini zostal prekvapený, že Most-Híd podporil Čaputovú v druhom kole prezidentských volieb

22. marca 2019

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini nečakal, že strana Most-Híd podporí v druhom kole prezidentských volieb Zuzanu Čaputovú.

„Osobne by som čakal, že Most-Híd ako náš koaličný partner vzhľadom na kvalitu nami ponúknutého kandidáta odporučí voliť Maroša Šefčoviča a nie Zuzanu Čaputovú,“ uviedol premiér Peter Pellegrini a dodal, že zostal nemilo prekvapený tým, ako sa zachovala strana Most-Híd.

Prioritou záujmy Slovenska

„Aby som bol spravodlivý, koaličná zmluva nezaväzuje koaličných partnerov podporovať nejakých spoločných kandidátov,“ pokračoval.

O situácii v koalícii uviedol predseda vlády, že si budú musieť partneri povedať, kam to speje. „Chápem to, že niekto sleduje vývoj svojich preferencií, aj to, že niekto vidí v nejakom horizonte nejaké voľby. Ale to by vždy malo byť až v druhom kole a prvom rade by mali stáť záujmy Slovenska,“ uzavrel predseda vlády Peter Pellegrini.

Líbyjský veliteľ Haftar telefonoval s prezidentom Trumpom nielen o boji proti terorizmu

KÁHIRA 20. apríla (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump telefonoval s líbyjským poľným maršalom Chalífom Haftarom, ktorý vedie ofenzívu na ovládnutie Tripolisu...

Podpora Čaputovej

Strana Most-Híd odporúča svojim voličom, aby v druhom kole prezidentských volieb volili Zuzanu Čaputovú. Agentúre SITA to 21. marca potvrdila hovorkyňa strany Klára Debnár.

Dodala, že toto rozhodnutie vzišlo zo stretnutia volebných tímov Čaputovej a lídra Mosta-Híd Bélu Bugára, na ktorom si vyjasnili základné postoje vo vzťahu k národnostným menšinám na Slovensku.

Prvé kolo volieb prezidenta SR vyhrala so ziskom 40,57 percenta platných hlasov Zuzana Čaputová. Do druhého kola postupuje z druhého miesta so ziskom 18,66 percenta platných hlasov aj Maroš Šefčovič. Druhé kolo volieb hlavy štátu sa uskutoční v sobotu 30. marca.

VIAC O TÉME: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb

Viac k témam: Most-Híd, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini zostal prekvapený, že Most-Híd podporil Čaputovú v druhom kole prezidentských volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*