Poslanci budú o ústavných sudcoch rozhodovať až vo februári, dôvodom diskusia o Ficovej praxi

29. januára 2019

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR budú o nových ústavných sudcoch rozhodovať až vo februári. Vyplýva to z odobrenia procedurálneho návrhu poslanca Róberta Madeja (Smer-SD), ktorý navrhol bod programu preložiť na 6. február.

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) pritom uviedol, že o bode ústavných sudcov bude parlament rokovať do hraničného termínu, ktorým je 15. február. Už 16. februára sa totiž končí mandát deviatim sudcom Ústavného súdu SR.

Parlament musí zvoliť 18 vhodných kandidátov, z ktorých následne prezident vymenuje polovicu. Dôvodom presunutia riadneho bodu je diskusia o právnickej praxi expremiéra Roberta Fica (Smer-SD). Ústavnoprávny výbor stále nerozhodol, či Fico spĺňa zákonom stanovené podmienky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vypočúvanie kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR

Viac k témam: Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci budú o ústavných sudcoch rozhodovať až vo februári, dôvodom diskusia o Ficovej praxi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*