Prerozdeľujú sa voliči, ale pokles Smeru-SD nie je zatiaľ výrazný, komentuje Baránek najnovší prieskum

18. apríla 2019

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Pokles predvolebných preferencií strany Smer-SD nie je zatiaľ výrazný, stále majú výrazný odstup od ostatných strán.

Pre agentúru SITA tak reagoval politický analytik Ján Baránek na najnovší prieskum predvolebných preferencií agentúry Focus, v ktorom strana Smer-SD klesla pod hranicu 20 percent.

„Prerozdeľujú sa voliči. Tí ľavicovejší si možno teraz vyberajú koalíciu strán Progresívne Slovensko a Spolu. To by mohol byť jeden z dôvodov. Uvidíme, ako to zamieša vznik politickej strany Andreja Kisku,“ dodal Baránek. Podľa neho sa od nového roka v Smere nič výrazné neudialo na to, aby strane klesali preferencie.

Z najnovšieho prieskumu predvolebných preferencií agentúry Focus vyplýva, že ak by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 19 percent hlasov.

Progresívne Slovensko a Kiskova strana Za ľudí môžu podľa Mesežnikova nájsť viacero spoločných tém

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - Vytvorenie predvolebnej koalície vznikajúcej strany exprezidenta Andreja Kisku Za ľudí s koalíciou strán Progresívne Slovensko/Spolu by získalo...

Viac k témam: prieskum, Smer-SD, volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Prerozdeľujú sa voliči, ale pokles Smeru-SD nie je zatiaľ výrazný, komentuje Baránek najnovší prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*