Prírastok majetku politikov nebude kontrolovaný, návrh novely zákona v parlamente neprešiel

15. mája 2019

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Návrh novely ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov parlament neposunul do druhého čítania.

Poslanci za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti navrhovali sledovanie majetkového prírastku politikov.

Občania majú právo vedieť a kontrolovať, či politici svoje právomoci nezneužívajú na vlastné obohatenie sa,“ vysvetlilo OĽaNO.

Opoziční poslanci ako dvojičku k návrhu novely zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov predložili návrh novely zákona o Ústavnom súde SR. Navrhovali, aby jedna tretina členov orgánu, ktorý rozhoduje o porušení ústavného zákona, mala procesnú legitimáciu na podanie návrhu na preskúmanie rozhodnutia na Ústavný súd Slovenskej republiky.

Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenská národná strana (SNS) je „vážne znepokojená“ vyhlásením nemeckej kancelárky Angely Merkelovej k utečencom. Merkelová podľa ná...

Takouto úpravou chceli dosiahnuť, aby o posúdení, či bol alebo nebol porušený ústavný zákon, rozhodoval Ústavný súd Slovenskej republiky. Ani tento návrh parlament neposunul do druhého čítania.

Viac k témam: Národná rada SR, NR SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Prírastok majetku politikov nebude kontrolovaný, návrh novely zákona v parlamente neprešiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*