Putin podpísal zákon rozširujúci obmedzenia LGBTI „propagandy“, za porušenie hrozí vyhostenie z Ruska

5. decembra 2022

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok podpísal zákon rozširujúci obmedzenia činností považovaných za podporu práv LGBTI ľudí v krajine. Kremeľ bezprostredne neoznámil, že Putin dokument podpísal, ale podpis bol zobrazený na kópii dokumentu zverejnenej na webovej stránke Štátnej dumy – dolnej komory parlamentu.

Zákaz sa rozširuje

Ruská legislatíva z roku 2013 zakazovala šírenie „propagandy netradičných sexuálnych vzťahov“ medzi maloletými. Nový zákon tento zákaz rozširuje na šírenie informácií smerom k osobám, ktoré dovŕšili 18 rokov.

Zakazuje reklamu, médiá a online zdroje, knihy, filmy a divadelné produkcie, o ktorých sa predpokladá, že obsahujú takúto „propagandu“.

Hrozí vyhostenie

Rozširuje tiež existujúce obmedzenia tým, že zakazuje šírenie informácií o rodových zmenách medzi maloletými a zakazuje aj informácie považované za propagáciu podporujúcu pedofíliu.

Za porušenie zákona sú pokuty a v prípade nerezidentov by mohlo viesť k 15-dňovému zadržaniu a následnému vyhosteniu z Ruska. Pokuty sa pohybujú od 100-tisíc do štyroch miliónov rubľov.

Porušenie zákona nepredstavuje trestný čin. Niektorí poslanci ale navrhovali, aby sa tak stalo.

Viac k témam: LGBTI, Nový zákon, Propaganda, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin podpísal zákon rozširujúci obmedzenia LGBTI „propagandy“, za porušenie hrozí vyhostenie z Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*