Rakúsky exkancelár Kurz odmieta spojenie so škandálom FPÖ, správy považuje za falošné

17. júna 2019

BERLÍN 17. júna (WebNoviny.sk) – Bývalý rakúsky kancelár Sebastian Kurz uviedol, že e-mailové správy naznačujúce jeho zapojenie do škandálu s niekdajšími koaličnými partnermi sú falošné.

Kurz v pondelok povedal, že experti našli viaceré nezrovnalosti, ktoré naznačujú, že e-maily nie sú pravé. Sú medzi nimi IP adresy, časové stopy a použité e-mailové adresy. Prípadom sa už zaoberá prokuratúra.

Pochválil pritom médiá za to, že ho požiadali o vyjadrenia pred ich zverejnením. Kurz odmietol hovoriť o obsahu e-mailov, všeobecne ale povedal, že „sú pokusom o očiernenie“ jeho Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) a jej zatiahnutie do škandálu týkajúceho sa bývalého koaličného partnera – Slobodnej strany Rakúska (FPÖ).

Kurzova vláda sa rozpadla po tom, ako do médií preniklo video z rozhovoru na španielskom ostrove Ibiza z roku 2017, v ktorom medzičasom už bývalý šéf FPÖ a vicekancelár Heinz-Christian Strache ponúka lukratívne štátne kontrakty údajnej ruskej investorke. Nové parlamentné voľby sú v Rakúsku naplánované na september.

Vodič Mitsubishi nemal zapnutý bezpečnostný pás, nafúkal takmer štyri promile

17.10.2019 (Webnoviny.sk) - Vodiča s takmer štyri promile alkoholu v dychu chytili policajti v Spišskej Belej v okrese Kežmarok. Hliadka 33-ročného vodiča Mitsubishi zast...

Viac k témam: FPÖ Slobodná strana Rakúska, ÖVP Rakúska ľudová strana, škandál
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsky exkancelár Kurz odmieta spojenie so škandálom FPÖ, správy považuje za falošné © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*