Rusi nechali v oslobodenej časti Chersonskej oblasti množstvo zbraní a techniky

16. novembra 2022

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina tvrdí, že ruské sily pri ústupe zo západného brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti nechali na tomto území množstvo vojenskej techniky. Referuje o tom web hromadske.ua.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč povedal, že ozbrojené sily v oslobodenej časti Chersonskej oblasti našli už päť veľkých muničných skladov, množstvo ručných zbraní, viac ako 50 nákladných áut a viac ako tucet delostreleckých systémov. Ruské velenie pritom verejne ubezpečovalo, že okupanti na pravom brehu Dnipra nenechali žiadnu techniku.

Ukrajinská armáda sa od vypuknutia vojny pred takmer deviatimi mesiacmi zmocnila značného množstva ruskej techniky, pričom len tankov bolo viac ako 500. Rusi pri ústupe z Chersonskej oblasti nechali na letisku v Čornobajivke nielen pozemnú techniku, ale aj dva vrtuľníky.

Ukrajinci tvrdia, že helikoptéry musia ešte skontrolovať, no údajne existuje veľká perspektíva ich obnovy. Každý z takýchto vrtuľníkov pritom môže stáť okolo šiestich miliónov dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nechali v oslobodenej časti Chersonskej oblasti množstvo zbraní a techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*