Rusi podnikli desiatky útokov na Chersonskú oblasť, ukrajinské mestá plánovane vypínajú dodávky elektriny

5. decembra 2022

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské mestá v priebehu pondelka opäť plánovane vypínajú dodávky elektrického prúdu. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko na komunikačnej platforme Telegram sľúbil, že neplánovaných výpadkov bude čo najmenej. „Kyjev sa vráti k stabilizačným vypnutiam podľa plánu,“ uviedol Kličko. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Situácia v ukrajinskom energetickom systéme zostáva ťažká a podľa expertov na energetiku môžu nastať určité odchýlky od plánovaných vypnutí elektriny s cieľom dosiahnuť rovnováhu v systéme.

Ruské sily v nedeľu bombardovali ukrajinskú Chersonskú oblasť 46-krát. Uviedol to v nedeľu večer na komunikačnej platforme Telegram zástupca šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko. „V priebehu tohto dňa okupanti bombardovali región 46-krát mínometmi, tankmi, delostrelectvom a raketometmi. Zničili obytné a ďalšie budovy,“ uviedol Tymošenko s odvolaním sa na informácie od mestskej rady v Chersone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa poradcu ukrajinského ministerstva vnútra Antona Geraščenka pri útokoch zomrela 65-ročná žena. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: Cherson, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi podnikli desiatky útokov na Chersonskú oblasť, ukrajinské mestá plánovane vypínajú dodávky elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*