Rusko čoskoro oznámi reakciu na vyhostenie diplomatov, obvinenia považuje za neopodstatnené

22. apríla 2021

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinenia proti pracovníkom veľvyslanectva Ruskej federácie (RF) v SR z akejkoľvek nezákonnej činnosti, tým väčšmi z činnosti zameranej proti SR, sú absolútne neopodstatnené.

V reakcii na štvrtkové rozhodnutie vlády o vyhostení troch ruských diplomatov to konštatuje samotné veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.

„Rozhodnutie slovenskej vlády sa dá ťažko pokladať za niečo iné ako za krok, ktorý je v rozpore s historicky dobrými vzťahmi medzi národmi našich krajín,” uvádza sa v stanovisku.

Ruská strana si podľa stanoviska zároveň vyhradzuje právo primerane reagovať na postup slovenských vládnych orgánov. O reakcii budú slovenské orgány podľa ruského veľvyslanectva v krátkom čase informované.

Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu 50 eur!

10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Chystáte sa na nákup nového spotrebiča? V PLANEO Elektro naň teraz dostanete zľavu až 50 eur! A ak máte doma starý spotrebič, vezmite h...

Slovensko vyhostí troch členov diplomatického personálu veľvyslanectva Ruskej federácie. Uviedol to predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). SR by podľa premiéra mali opustiť do siedmich dní.

Viac k témam: vyhostenie, vyhostenie diplomata, zahraničná p
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko čoskoro oznámi reakciu na vyhostenie diplomatov, obvinenia považuje za neopodstatnené © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*