Severná Kórea zažíva najhoršie sucho za posledné desaťročia, krajinu trápi aj nedostatok jedla

15. mája 2019

SOUL 15. mája (WebNoviny.sk) – Severná Kórea oznámila, že v tomto roku zažíva najhoršie sucho za posledné štyri desaťročia. Za prvých päť mesiacov roka 2019 napršalo v krajine v priemere 54,4 milimetra zrážok, čo je najmenej od roku 1982. Sucho by malo navyše pokračovať až do konca mája, uviedla v stredu Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA).

Agentúry Organizácie Spojených národov (OSN) začiatkom mája odhadli, že v Severnej Kórei trpí „vážnym nedostatkom jedla“ až desať miliónov ľudí. Dôvodom je jedna z najhorších úrod za posledných desať rokov.

Severokórejský vyslanec pri OSN Kim Song vo februári dokonca požiadal medzinárodné spoločenstvo o urgentnú potravinovú pomoc. Pre uzavretú autoritársku krajinu je takáto žiadosť veľmi neobvyklá.

Severokórejská vláda viní zo vzniknutej situácie okrem počasia aj medzinárodné ekonomické sankcie uvalené na krajinu pre jej jadrový program.

Foto: Traktorista v Novej Vieske pri obrábaní pôdy narazil na funkčnú delostreleckú mínu

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - O obrovskom šťastí môže hovoriť traktorista, ktorý v Novozámockom okrese pri obrábaní pôdy v katastri obce Nová Vieska, časť Hargaš, narazil na...

Viac k témam: OSN Organizácia spojených národov, sucho
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea zažíva najhoršie sucho za posledné desaťročia, krajinu trápi aj nedostatok jedla © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*