Slovenskí futbalisti možno nebudú hrať zápasy ME v Dubline, Íri nevidia reálne návrat fanúšikov na tribúny

21. apríla 2021

21.4.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia pravdepodobne neabsolvuje úvodné dve stretnutia na tohtoročných majstrovstvách Európy v írskom Dubline. Íri majú čas do piatka, aby Európskej futbalovej únii (UEFA) predložili projekt aspoň čiastočného naplnenia arény Aviva Stadium. V opačnom prípade UEFA Dublinu pravdepodobne odoberie právo hostiť súboje ME a pridelí ich inému mestu.

Jún je príliš skorý termín

Írsky vicepremiér Leo Varadkar v súčasnosti nevidí reálne, aby úrady v Dubline povolili zaplnenie aspoň štvrtiny maximálnej kapacity štadióna. „Myslíme si, že jún je príliš skorý termín na návrat fanúšikov,“ povedal Varadkar pre web BBC Sports.

Ak UEFA bude trvať na minimálne štvrtinovej zaplnenosti štadiónov, tak bude ťažké ísť do tohto projektu úprimne,“ doplnil. Íri v súvislosti s pandémiou koronavírusu plánujú veľmi pomalý návrat do „normálu“.

Bilbao a Mníchov majú ešte čas

Okrem írskeho Dublinu ani španielske Bilbao a nemecký Mníchov zatiaľ nepotvrdili na UEFA, že počas Eura sa na tribúny štadiónov dostane aspoň limitovaný počet divákov. Čas majú do piatka 23. apríla, potom chce UEFA vyniesť verdikt. Zostávajúcich deväť lokalít plánuje zápasy ME aj s divákmi, v Budapešti dokonca chcú využiť plnú kapacitu miestnej arény.

Úspešnosť Konferencie o budúcnosti Európy stojí na občanoch, podľa Klusa by v nich mala vyvolať záujem

9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ak má byť Konferencia o budúcnosti Európy úspešná, mala by v občanoch vyvolať záujem o európske otázky a zapojiť verejnosť do diskusií o ďalšom ...

V írskom Dubline by mali Slováci podľa pôvodného rozpisu odohrať zápasy proti Švédom (14.6.) a Poliakom (18.6.), duel proti Španielom (23.6.) by zase mali absolvovať v Bilbau. V kuloároch sa hovorí o možnom presune dublinských zápasov do Londýna a Španieli namiesto Bilbaa ponúkli Sevillu.

Viac k témam: futbal, Koronavírus, majstrovstvá Európy, ME vo futbale, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí futbalisti možno nebudú hrať zápasy ME v Dubline, Íri nevidia reálne návrat fanúšikov na tribúny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*