Smer-SD podporuje tajnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov, vníma ju ako prvok demokracie

11. februára 2019

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Smer-SD podporuje tajnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov. Ako povedal v pondelok pre agentúru SITA hovorca strany Ján Mažgút, tajnú voľbu vníma Smer ako výdobytok novembra ’89 a prvok demokracie.

Zmenu voľby na verejnú vnímame ako návrat pred rok 1989. Ústavný sudca má byť nezávislý a preto nemá vedieť, kto ho volil,“ dodal.

Slovenská národná strana i Most-Híd oznámili, že sú za verejnú voľbu kandidátov. Verejnú voľbu požaduje aj opozícia. O spôsobe voľby kandidátov na ústavných sudcov od 17:00 rokuje Koaličná rada.

Viac k témam: kandidáti na sudcov Ústavného súdu, Most-Híd, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD podporuje tajnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov, vníma ju ako prvok demokracie © SITA Všetky práva vyhradené.

Video: Streľbu v meste Penticton neprežili štyria ľudia, podozrivý sa sám prihlásil na polícii

PENTICTON 16. apríla (WebNoviny.sk) - Na západe Kanady prišli v pondelok o život štyria ľudia, ktorých zasiahli presne mierené strely zo zbrane. Informovala o tom polícia...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*