Staronový tréner Stavjaňa sa opäť vracia pod Zobor, HK Nitra povedie už v zápase proti Slovanu Bratislava

6. decembra 2022

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Staronovým trénerom extraligového hokejového klubu HK Nitra sa stal Antonín Stavjaňa, ktorý sa pod Zobor vracia po siedmich mesiacoch. Skúsený 59-ročný český kouč už hokejistov Nitry viedol niekoľkokrát, vrátane majstrovského ročníka 2015/2016.

Prvý súboj so staronovým trénerom

Antonín Stavjaňa sa na lavičku „corgoňov“ postaví už v utorkovom domácom súboji proti Slovanu Bratislava. Pôjde o reprízu finále play-off z ostatnej sezóny, obaja súperi však aktuálne „okupujú“ opačné póly tabuľky najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – hráči Nitry sú na poslednej 12. priečke, „belasí“ sú lídrami extraligy. V úvode bude Stavjaňovi pomáhať manažér tímu Tomáš Chrenko.

Vrátil sa už skôr

„Sme veľmi radi, že sa Tondo Stavjaňa vracia medzi nás. Dohodli sme sa s trénerom, s ktorým nám to dlhé roky výborne fungovalo. V priebehu posledných pár týždňov sme s ním preberali možnosť jeho opätovného návratu. Konzultovali sme s ním aj mená iných potenciálnych kandidátov na post hlavného trénera v Nitre. Situácia sa vyvíjala a Tondovi sa napokon podarilo zariadiť si pracovné a najmä rodinné záležitosti tak, že od zajtra sa pripojí k nášmu tímu. Tondo sa pôvodne plánoval vrátiť k trénovaniu od ďalšej sezóny. Tešíme sa, že je tomu tak už teraz a u nás, lebo si ho nevieme predstaviť na inej ako nitrianskej striedačke,“ informoval klub HK Nitra na svojom oficiálnom webe.

Hokejistov Nitry viedol v úvode aktuálnej sezóny Lotyš Normunds Sejejs, ktorého vedenie klubu odvolalo ešte v polovici novembra. Po odchode Sejejsa viedol A-tím dovtedajší asistent Dušan Milo, ku ktorému sa pripojili Tomáš Chrenko a Miroslav Kováčik.

Viac k témam: Tipos extraliga, Tréner
Zdroj: Webnoviny.sk – Staronový tréner Stavjaňa sa opäť vracia pod Zobor, HK Nitra povedie už v zápase proti Slovanu Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*