Tokajev sa stretol s Putinom, jeho návšteva v Moskve má istú politickú symboliku

28. novembra 2022

28.11.2022 (Webnoviny.sk) – Kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev sa v pondelok stretol s ruským lídrom Vladimirom Putinom. Schôdzka sa uskutočnila týždeň po tom, ako Tokajev zvíťazil v predčasných prezidentských voľbách a na sedem rokov získal post hlavy štátu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na začiatku stretnutia kazašský prezident povedal, že jeho prvá cesta do zahraničia po voľbách, v ktorých dostal viac ako 80 percent hlasov, má „veľký politický význam. Samozrejme, táto návšteva určite má istú politickú symboliku“. Putin konštatoval, že obe krajiny majú „spoločnú túžbu rozvíjať naše vzťahy presne s kapacitou, s ktorou sa vyvíjali, a samozrejme, sa budú rozvíjať v budúcnosti“.

Kazachstan je významný spojenec Ruska a obe krajiny majú 7 600 kilometrov dlhú spoločnú hranicu. Prezident Kasym-Žomart Tokajev si však v súvislosti s vojnou na Ukrajine od Moskvy zachováva odstup. Odmietol, napríklad, uznať separatistické proruské regióny na Ukrajine za suverénne štáty.

Viac k témam: Kazašský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Tokajev sa stretol s Putinom, jeho návšteva v Moskve má istú politickú symboliku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*