Tomáš považuje zaradenie ľudí nad 65 rokov do ôsmej fázy očkovania proti COVID-19 za nepochopiteľné

27. februára 2021

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – Zaradiť ľudí nad 65 rokov až do ôsmej fázy očkovania proti ochoreniu COVID-19 je nepochopiteľné. V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedal podpredseda strany Hlas – Sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš.

Podľa Tomáša tvoria úmrtia ľudí nad 65 rokov polovicu všetkých úmrtí na ochorenie COVID-19. Ich očkovanie by preto malo byť vykonané v skoršej fáze, čo by znížilo aj tlak na nemocnice.

Ekonomická hodnota

Tomáš kritizoval aj očkovanie v domovoch sociálnych služieb pre seniorov. Očkovanie sa podľa neho doteraz uskutočnilo iba v jednej pätine domovov, ktoré o očkovanie požiadali.

Predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová v tejto súvislosti uviedla, že ľudia nad 65 rokov už vo väčšine prípadov priamo „nevytvárajú ekonomickú hodnotu“.

Fico si posvietil na údajné Kolíkovej kšefty, za spreneveru vraj mali odsúdiť firemnú spoločníčku ministerky (video)

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Konateľka firmy, ktorej spoločníčkou je údajne aj ministerk...

Okrem nich je však potrebné chrániť aj ľudí, ktorí ekonomickú hodnotu aktívne tvoria. Ľudia nad 65 rokov by podľa nej mali byť obzvlášť opatrní a dodržiavať pravidlá, a to napríklad nakupovať v čase vyhradenom pre dôchodcov.

Slovensko je pripravené

Zemanová dodala, že Slovensko je „skvelo pripravené na očkovanie“ a samosprávy už majú pripravenú očkovaciu infraštruktúru, a tak, keď očkovacie vakcíny dorazia na Slovensko, štát a samosprávy sú okamžite pripravené očkovať tisíce ľudí.

Dodala, že podľa štatistík je Slovensko v očkovaní úspešnejšie než okolité krajiny. „Na Slovensku je v priemere zaočkovaných 19 ľudí zo 100. V Rakúsku je to 18 osôb zo 100, v Nemecku a Francúzsku 16 a v Česku 13 obyvateľov zo 100,“ uzavrela.

Viac k témam: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš považuje zaradenie ľudí nad 65 rokov do ôsmej fázy očkovania proti COVID-19 za nepochopiteľné © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*