Trump si za vyhlásenie o stiahnutí amerických vojsk z Afganistanu vyslúžil pochvalu Talibanu

11. októbra 2019

11.10.2019 (Webnoviny.sk) – Afganské militantné hnutie Taliban v piatok pochválilo amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho prísľub, že z Afganistanu sa čoskoro stiahnu americké jednotky.

Taliban už od roku 1996 terorizuje Afganistan, najskôr ako radikálne islamské vládnuce hnutie a od roku 2002 aspoň teroristickými útokmi.

Po stiahnutí amerických vojsk bude mať v tejto krajine opäť voľné pole pôsobnosti, keďže afganská vláda je slabá a Taliban ju nikdy neuznával.

„Trump opäť sľúbil stiahnuť vojakov z Afganistanu. To znamená, že voľbou amerického ľudu je ukončenie okupácie Afganistanu,“ komentoval v piatok hovorca Talibanu najnovšie vyhlásenie amerického prezidenta.

Zásah po výbuchu plynu v Prešove skomplikovali zlé podmienky, pripravený vrtuľník ostal na zemi

7.12.2019 (Webnoviny.sk) - Zásah hasičov po výbuchu plynu v Prešove skomplikovali zlé podmienky, ktoré ohrozovali ich život. Požiar, ktorý vznikol v piatok 6. decembra, s...

Ten len niekoľko hodín predtým na mítingu v Minneapolise hovoril o tom, že Američanov z Afganistanu stiahne, pretože už sú tam 19 rokov a to je príliš dlho. „Je čas vrátiť sa domov,“ povedal Trump za jasotu obecenstva.

Viac k témam: Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump si za vyhlásenie o stiahnutí amerických vojsk z Afganistanu vyslúžil pochvalu Talibanu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*