Turecká polícia zatkla vyše sto ľudí, ktorí na sociálnych sieťach kritizovali útok na Kurdov

11. októbra 2019

11.10.2019 (Webnoviny.sk) – Turecká polícia v piatok zatkla 121 ľudí za to, že písali na sociálne siete kritické príspevky k tureckému útoku na Kurdov na severovýchode Sýrie.

Útok nazvali inváziou

Ako informoval turecký minister Sulejman Sojlu, týchto 121 osôb sa previnilo tým, že útok, ktorý režim prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nazýva protiteroristickou operáciou, nazvali „inváziou“, a tiež tým, že „kritizovali túto operáciu“.

Polícia pôvodne informovala, že vyšetruje takmer 500 ľudí v súvislosti s ich príspevkami na sociálnych sieťach, ktoré údajne mali byť „teroristickou propagandou“.

Takto súčasné Turecko označuje všetky hlasy kritické k Erdoganovej protikurdskej politike a ich autorov vrátane novinárov a politikov zatvára do väzenia.

Politológ: Ak koná polícia voči politikom účelovo, môže to ovplyvniť parlamentné voľby

6.12.2019 (Webnoviny.sk) - Ak koná polícia voči Andrejovi K. účelovo, tak je to obrovská chyba, uviedol pre agentúru SITA politológ Tomáš Koziak z Katedry politológie Fil...

Kurdi ako teroristi

Erdoganov režim Kurdov dlhé roky paušálne – a v drvivej väčšine prípadov bez dôkazov – označuje za teroristov.

Erdogan dal pred niekoľkými rokmi pozatvárať dokonca aj väčšinu popredných politikov tureckej Ľudovej demokratickej strany (HDP), združujúcej Turkov aj Kurdov.

Ide pritom o tretiu najsilnejšiu politickú stranu v krajine a o terorizme nemôže byť v jej prípade ani reči, keďže jej hlavnými motívmi sú nenásilie a mierové spolužitie všetkých častí tureckej spoločnosti.

Viac k témam: Kurdi, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecká polícia zatkla vyše sto ľudí, ktorí na sociálnych sieťach kritizovali útok na Kurdov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*