Ukrajinci už dostávajú výcvik od americkej armády na používanie raketometov HIMARS

7. júna 2022

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americká armáda začala výcvik ukrajinských vojakov na používanie sofistikovaných raketových systémov, ktorých dodanie Kyjivu minulý týždeň odsúhlasila administratíva prezidenta Joea Bidena.

Hovorca Pentagónu Anton Semelroth uviedol, že ukrajinských vojakov cvičia na obsluhu raketometov HIMARS na výcvikovej základni Grafenwöhr v Nemecku a na iných miestach v Európe.

USA schválili poskytnutie Ukrajine štyroch presných raketových systémov stredného doletu v rámci balíka pomoci v sume 700 miliónov dolárov, ktorý odsúhlasili minulý týždeň. Podľa amerických predstaviteľov bude výcvik trvať približne tri týždne.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu upozornil, že ak Ukrajina od západných štátov dostane raketové systémy s dlhším doletom, Moskva zasiahne „objekty, na ktoré sme doteraz neudreli“.

USA doteraz na používanie rôznych druhov zbraní vycvičili približne 900 ukrajinských vojakov. Išlo napríklad aj o výcvik na používanie húfnic, ktoré sa presúvajú na frontové línie.

(1 EUR = 1,0662 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketomet, Raketové systémy, Vojenský výcvik
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci už dostávajú výcvik od americkej armády na používanie raketometov HIMARS © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*