V Košiciach spúšťajú verejné rúškomaty, obsahovať budú aj dezinfekčné gély

6. septembra 2020

6.9.2020 (Webnoviny.sk) – Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom svojej obchodnej spoločnosti Hmotné rezervy Košického samosprávneho kraja spúšťa nové verejné rúškomaty.

Obyvatelia ich nájdu v sieti potravín FRESH Plus, a to na Strojárenskej 1 a OC Važec v Košiciach, na Námestí sv. Cyrila a Metoda v Sečovciach, na ulici Nad Laborcom v Michalovciach, na Železničnej ulici v Plešivci a na Športovej ulici v Gelnici. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Aj my v kraji pociťujeme nástup druhej vlny pandémie. Po skúsenostiach zo začiatku roka, kedy boli rúška v celom svete nedostatkovým tovarom, chceme byť na túto situáciu pripravení. Zdá sa, že bez rúška to tak skoro nepôjde, preto chceme pomôcť obyvateľom v Košickom kraji zabezpečiť si základné ochranné pomôcky,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Pre dospelých aj deti

V krajských rúškomatoch si obyvatelia môžu zakúpiť bavlnené rúška pre dospelých aj pre deti. Každé rúško je hygienicky balené a je ho možné opakovane používať.

Okrem toho sú dostupné dezinfekčné gély na ruky a 20 kusové balenie jednorazových chirurgických rúšok. Rúška budú Hmotné rezervy Košického samosprávneho kraja predávať v nákupných cenách s minimálnou maržou, pričom zisk bude použitý na pokrytie nákladov spojených s prevádzkou rúškomatov. Cena rúšok sa pohybuje od 2,80 eur po 3,50 eur za kus v závislosti od typu.

Výhodnejšie nákupy

Hmotné rezervy KSK vznikli v apríli tohto roka zmenou existujúcej župnej obchodnej spoločnosti ORID. Župa zriadila Hmotné rezervy KSK s hlavným cieľom ochrániť verejné zdravie.

Prostredníctvom organizácie môže výhodnejšie hromadne nakupovať a následne predávať ochranné pomôcky zdravotným zariadeniam, lekárom, zdravotníkom aj širokej verejnosti. Stopercentným vlastníkom spoločnosti je KSK.

Viac k témam: dezinfekcia, ochranné rúško, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Košiciach spúšťajú verejné rúškomaty, obsahovať budú aj dezinfekčné gély © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*