V obci Zbůch unikal plyn, hasiči museli evakuovať desiatky ľudí (foto)

19. septembra 2021

19.9.2021 (Webnoviny.sk) – Celkovo 29 obyvateľov piatich domov v obci Zbůch v okrese Plzeň-sever evakuovali v nedeľu predpoludním hasiči pre únik plynu. Na miesto vyrazilo päť jednotiek hasičov a policajti po tom, ako plyn vo veľkom rozsahu začal unikať z vyrovnávacej nádrže. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Na úrovni bývalej bane nastal únik zemného plynu z nadzemného zásobníka. Dobrovoľné jednotky evakuovali najbližších päť domov. Evakuovaní z okruhu asi sto metrov sú zhromaždení v hasičskej zbrojnici v obci Zbůch, kde sa o nich stará tamojšia jednotka,“ povedal hovorca hasičov Petr Poncar.

Podľa portálu TN.cz už únik plynu zastavili. „Teraz robíme protipožiarne opatrenia a nepretržité meranie koncentrácií plynu v ovzduší,“ konštatoval hovorca hasičov.

O incidente na svojom twitterovom účte informovala aj česká polícia. „Prijali sme oznámenie, že z vyrovnávacej nádrže v obci Zbůch na Plzenskej ulici nastal únik plynu. Táto ulica, na ktorej je cesta prvej triedy, je uzatvorená,“ uviedla polícia.

Streľba v nákupnom centre v Idahu si vyžiadala dvoch mŕtvych, podozrivý páchateľ leží so zraneniami v nemocnici

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Streľba v nákupnom centre v americkom štáte Idaho si vyžiadala dvoch mŕtvych. Incident v m...

Viac k témam: hasiči, únik plynu
Zdroj: Webnoviny.sk – V obci Zbůch unikal plyn, hasiči museli evakuovať desiatky ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*