Veľká tragédia! Výbuch plynu na severe Slovenska spôsobil obrovský požiar, v horiacom dome bolo viacero ľudí

25. mája 2023

Na mieste zasahovali desiatky hasičov, požiar sa však nezastavil len na dome. Šíril sa aj ďalej smerom na ďalšie budovy.

Požiar drevenej stavby rodinného domu v Novej Bystrici v okrese Čadca likvidovali v stredu (24. 5.) tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline požiar vznikol pravdepodobne po výbuchu nahromadeného plynu.

Doplnil, že požiar sa rozšíril na humno a ohrozoval ďalšie rodinné domy.Mimo domu našli hasiči dve osoby s popáleninami v opatere posádky Záchrannej zdravotnej služby. Po ošetrení ich transportovali do nemocnice v Čadci. Tretia postihnutá osoba bola v šoku a ošetrili ju zdravotníci z ambulancie HaZZ,“ uviedol.

Na hasenie z exteriéru nasadili hasiči šesť vodných prúdov z cisternových automobilových striekačiek. Požiar lokalizovali krátko po 21.30 h. Drevená konštrukcia rodinného domu bola zborená. Postupným rozoberaním konštrukcie, vyhľadávaním skrytých lokálnych ohnísk a ich následným hasením požiar zlikvidovali vo štvrtok krátko pred 1.00 h. Pre veľké zadymenie hasiči zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi,“ dodal Kypus s tým, že výšku škody odhadli na 50.000 eur a príčina vzniku požiaru je v štádiu šetrenia.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*