Video: Polícia zverejnila meno muža, ktorý zrejme podpálil štúdio animovaného filmu

19. júla 2019

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Japonská polícia zverejnila meno muža podozrivého z podpaľačského útoku na štúdio animovaného filmu v japonskom meste Kjóto. Šindži Aoba sa podľa polície momentálne nachádza v nemocnici, kde sa lieči z popálenín. Je pod dohľadom polície a čaká ho vypočúvanie.

Štvrtkový požiar v kjótskom štúdiu si vyžiadal najmenej 33 mŕtvych a desiatky zranených. Išlo o jednu z najhorších takýchto tragédií v Japonsku za posledné roky.

Aoba sa počas zatýkania podľa svedkov sťažoval, že mu spoločnosť ukradla jeho nápady. Polícia uviedla, že budovu polial benzínom a zapálil, pričom kričal: „Zomrite!“. Väzby útočníka na štúdio však zatiaľ nie sú známe.

V budove sa v čase útok nachádzalo okolo 70 ľudí, z ktorých približne 36 previezli do nemocnice. V piatok sa pred štúdiom zišli desiatky ľudí, aby si uctili obete a položili tam kvety.

Strana Most-Híd na sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia na politickej scéne

14.9.2019 (Webnoviny.sk) - Strana Most-Híd na sobotňajšom sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia v politike.Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa strany ...

Viac k témam: hasiči, podpaľač, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Polícia zverejnila meno muža, ktorý zrejme podpálil štúdio animovaného filmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*