Video: Zatknutie ruského novinára Golunova vyvolalo nepovolený protest, polícia zatkla stovky ľudí

12. júna 2019

MOSKVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Počas nepovoleného protestu v Moskve polícia v stredu zatkla viac než 200 osôb.

Protest bol zameraný proti manipulovaným policajným prípadom a vyvolalo ho nedávne zatknutie prominentného novinára obvineného z drogovej trestnej činnosti. Tieto obvinenia neskôr stiahli pre nedostatok dôkazov.

Vo väzení by mohli stráviť až 20 dní

Podľa ruského ministerstva vnútra sa na stredajšej demonštrácii zúčastnilo 1 200 ľudí, pričom viac než 200 polícia zadržala.

V prípade vznesenia obvinení by vo väzení mohli stráviť až 20 dní, informovala tlačová agentúra Tass. Medzi zadržanými je aj Alexej Navaľnyj, najznámejší kritik prezidenta Vladimira Putina.

Octaviu po zrážke s kamiónom roztrhlo na dve časti (foto)

30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala v pondelok na križovatke medzi Trakovicami (okrese Hlohovec) a Malženicami (okrese Trnava). Pri zrážke s kam...

Golunov písal aj o moskovskej samospráve

Investigatívneho novinára Ivana Golunova zatkli vo štvrtok za to, že mal pri sebe údajne syntetické drogy. V utorok ho však nečakane prepustili s tým, že podozrenia sa nepotvrdili.

Mnohí sú preto presvedčení, že to na Golunova úrady nastražili. Malo ísť o pomstu za jeho články o moskovskej samospráve či o podozrivých praktikách v pohrebných službách.

Viac k témam: novinár, protest, ruská polícia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Zatknutie ruského novinára Golunova vyvolalo nepovolený protest, polícia zatkla stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*