Video: Zatknutie ruského novinára Golunova vyvolalo nepovolený protest, polícia zatkla stovky ľudí

12. júna 2019

MOSKVA 12. júna (WebNoviny.sk) – Počas nepovoleného protestu v Moskve polícia v stredu zatkla viac než 200 osôb.

Protest bol zameraný proti manipulovaným policajným prípadom a vyvolalo ho nedávne zatknutie prominentného novinára obvineného z drogovej trestnej činnosti. Tieto obvinenia neskôr stiahli pre nedostatok dôkazov.

Vo väzení by mohli stráviť až 20 dní

Podľa ruského ministerstva vnútra sa na stredajšej demonštrácii zúčastnilo 1 200 ľudí, pričom viac než 200 polícia zadržala.

V prípade vznesenia obvinení by vo väzení mohli stráviť až 20 dní, informovala tlačová agentúra Tass. Medzi zadržanými je aj Alexej Navaľnyj, najznámejší kritik prezidenta Vladimira Putina.

Gajdošovo ministerstvo odmieta špekulácie opozície a dalo preveriť vlastný tender na transportéry

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) - Rezort obrany dal preveriť vlastný tender na transportéry 4x4. Postup Ministerstva obrany SR skontroluje Úrad pre verejné obstarávani...

Golunov písal aj o moskovskej samospráve

Investigatívneho novinára Ivana Golunova zatkli vo štvrtok za to, že mal pri sebe údajne syntetické drogy. V utorok ho však nečakane prepustili s tým, že podozrenia sa nepotvrdili.

Mnohí sú preto presvedčení, že to na Golunova úrady nastražili. Malo ísť o pomstu za jeho články o moskovskej samospráve či o podozrivých praktikách v pohrebných službách.

Viac k témam: novinár, protest, ruská polícia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Zatknutie ruského novinára Golunova vyvolalo nepovolený protest, polícia zatkla stovky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*