Vojaci viacerých krajín sa v Zemianskych Kostoľanoch zúčastnia cvičenia Toxic Valley so skutočnými chemickými látkami

5. septembra 2021

5.9.2021 (Webnoviny.sk) – Vo Výcvikovom a testovacom centre v Zemianskych Kostoľanoch sa od 6. do 26. septembra uskutoční medzinárodné chemické cvičenie Toxic Valley 2021.

Je zamerané na precvičenie činnosti odberových tímov SICA (Sampling and Identification of Chemical Agents) a mobilných chemických, identifikačných laboratórií.

Dvanásť zúčastnených krajín

Cvičenia Toxic Valley 2021 sa zúčastnia príslušníci Ministerstva vnútra SR a ozbrojených síl Rakúska, Belgicka, Nemecka, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Poľska, Slovenskej republiky, Slovinska a Spojených štátov amerických. Ozbrojené sily SR (OS SR) o tom informovali na svojej internetovej stránke.

Ako pre agentúru SITA objasnil hovorca OS SR Štefan Zemanovič, na cvičení sa zúčastní približne 100 slovenských špecialistov, z toho 80 príslušníkov OS SR a takmer 200 účastníkov a pozorovateľov zo zahraničia.

Čaputová: Z ľudu hovoriaceho slovenským jazykom sa po roku 1918 stal subjekt vlastných dejín (foto)

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Z ľudu hovoriaceho slovenským jazykom sa po roku 1918 stal subjekt vlastných dejín. Pri príležitosti 103. výročia vzniku prvej Československej...

Jedinečné cvičenie

„Cvičenie Toxic Valley je svojím spôsobom jedinečné, keďže sa jedná o jediné cvičenia krajín NATO, kde sú počas výcviku používané reálne toxické chemické látky a je zároveň certifikované organizáciou OPCW (Organizácia pre zákaz chemických zbraní, pozn. SITA),“ vysvetlil Zemanovič.

Prvý a druhý týždeň bude venovaný precvičeniu činnosti odberových tímov SICA. Tretí týždeň cvičenia Toxic Valley bude zameraný na precvičenie činnosti mobilných chemických, identifikačných laboratórií.

Viac k témam: Toxic Valley, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojaci viacerých krajín sa v Zemianskych Kostoľanoch zúčastnia cvičenia Toxic Valley so skutočnými chemickými látkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Vojaci viacerých krajín sa v Zemianskych Kostoľanoch zúčastnia cvičenia Toxic Valley so skutočnými chemickými látkami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*