Youtubera a prezidentského kandidáta Martina Daňa obvinili z daňového podvodu

4. decembra 2019

4.12.2019 (Webnoviny.sk) – Youtubera a prezidentského kandidáta Martina D. obvinili z daňového podvodu. V rokoch 2011 a 2012 mal neoprávnene požiadať o vratku DPH v hodnote 187-tísíc eur, ktorá mu bola vyplatená. Informovala o tom polícia na svojej facebookovej stránke.

„Martin D. ako konateľ obchodných spoločností so sídlom v Bratislave si v priebehu rokov 2011 a 2012 neoprávnene uplatnil nárok na vrátenie DPH za objednané služby bez reálneho plnenia. Tie sa mali týkať spracovania dát a poradenských služieb,“ uvádza polícia. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na 5 rokov.

Dane nie sú jediným deliktom obvineného. Mimovládna organizácia Transparency International v minulosti informovala o tom, že jeho dlh voči sociálnej poisťovni a zdravotným poisťovniam predstavuje vyše 826-tisíc eur.

Viac k témam: dane, daňový podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Youtubera a prezidentského kandidáta Martina Daňa obvinili z daňového podvodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Vrchné poschodia prešovskej bytovky zničenej po výbuchu plynu budú demontovať

9.12.2019 (Webnoviny.sk) - Krízový štáb mesta Prešov chce v najbližších dňoch začať s demontážou vrchných poschodí bytového domu na Mukačevskej ulici poškodeného piatkový...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*